Dużo czasu spędziłam na poszukiwaniach idealnego wzoru na Żyrafę, jednak w każdym dostępnym w sieci czegoś mi brakowało…. Ostatecznie zdecydowałam się opracować go sama inspirując się jedynie krążącym w sieci designem. Dopiero po pewnym czasie dowiedziałam się, że wzory darmowe na podobną żyrafę, jak i te płatne zostały opracowane kilka lat po tym, jak pierwsze takie zabawki pokazały się na stronie Willewopsie.
Prawowitą autorką wzoru jest więc Wilma. Posiadam pisemną zgodę Wilmy na publikację zdjęć zabawek wykonanych na wzór jej projektów autorskich.

Jest to projekt najbardziej doceniony przez moją dwulatkę, ze wszystkich, jakie miałam okazję do tej pory zrealizować. Wprost oszalała na punkcie Żyrafek – „Ziabek”. Wydaje mi się, że jest to zasługą wesoło dyndających nóg i długiej szyi, która sprawia, że zabawka jest bardzo poręczna. Z tych samych powodów darzy również szczególnymi względami Króliczka z pracowni rękodzieła Filiżanka w groszki, ale o Króliczku i wspomnianej pracowni napiszę jeszcze innym razem. Pozdrawiam!