Zapomniane Zabawki


Pracownia Rękodzieła Artystycznego

Zaprojektowane z pasją i starannie wykonane Zapomniane Zabawki, to kolekcja zabawek powstałych w pracowni wyposażonej w bezkresną wyobraźnię, precyzję i zamiłowanie do tworzenia

Zapomniane Zabawki – to pracownia rękodzieła artystycznego, oferująca wyszukane rękodzieło dla dzieci, oraz ekskluzywne misie kolekcjonerskie dla osób ceniących wyjątkowość i niepowtarzalność. W Pracowni Rękodzieła Zapomniane Zabawki powstaje miesięcznie zaledwie kilka zabawek, a wszystkie wykonane są czasochłonną techniką szydełkową, wymagającą precyzji i skupienia oraz szyte są ręcznie z pluszowych tkanin w oparciu o tradycyjne techniki rzemieślnicze sięgające początku XX wieku.

o zapomnianych zabawkach

Poznajmy się

GABRIELA PIĄTKOWSKA
GABRIELA PIĄTKOWSKA

Projektant / Wykonawca

Kreatywna właścicielka firmy, zajmująca się projektowaniem i ręcznym wykonaniem każdego powstałego w pracowni projektu

„Robótki ręczne towarzyszyły mi przez całe życie: odkąd tylko pamiętam w moim otoczeniu zawsze znajdował się ktoś, kto coś dziergał, haftował, rzeźbił i rysował. Były to bliskie mi osoby, które zawsze chętnie dzieliły się ze mną swą wiedzą i doświadczeniem. Tak więc sztuka tworzenia nigdy nie była mi obca.

Swojej artystycznej drogi szukałam w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie i na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Szukałam w malarstwie i rzeźbie: w drewnie, glinie i szkle, a nawet w lodzie… Marzyłam o własnej pracowni witrażu i szkła artystycznego, lecz życie skierowało mnie w zupełnie inną stronę…

Od roku 2012 zajmuję się tworzeniem szydełkowanych zabawek, oraz rozwijaniem swoich umiejętności krawieckich w szyciu kolekcjonerskich misiów z pluszu. Gdzieś głęboko w sercu wciąż pielęgnuję moją miłość do szkła i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się połączyć ją z moją obecną pasją.

Tak oto moje pasje stały się moim życiem codziennym. Każdego dnia oczekuję z niecierpliwością, gdyż spełniają się w nim moje marzenia.”

model

Projektowanie i tworzenie

Każdy projekt rozpoczyna się w mojej głowie na wiele tygodni przed przystąpieniem do realizacji. Zasypiam i budzę się myśląc o moich zabawkach. Starannie dobieram materiały, z których powstają i w pełni angażuję się w proces ich powstawania.

Przede wszystkim: jestem mamą. Nie tylko moich dzieci, lecz również każdej zabawki, którą wykonuję. Jestem ich jedynym twórcą. Od początku do końca i w każdym najdrobniejszym detalu. Wiele godzin przygotowań, kilka dni pracy, troska i serce włożone w proces ich powstawania, wytwarzają szczególną więź, która utrudnia mi rozstania. Zwłaszcza z projektami występującymi w pojedynczych egzemplarzach. Więc tak… Głównie jestem mamą, a dopiero później: projektantem i twórcą.

Projektuję zabawki dla dzieci małych, oraz tych całkiem już dużych. Wykonuję je ręcznie na drutach i szydełku oraz szyję z mohairu, pluszu i wełny. Staram się, by każda zabawka była inna. Indywidualny charakter nadaję im jeszcze w fazie projektowej myśląc o osobach, dla których są przeznaczone. Nieustannie zgłębiam swoją wiedzę, rozwijam zdobyte już umiejętności. Wciąż poszukuję nowych technik i nietypowych rozwiązań. Każdego dnia uczę się czegoś nowego.

Zaczynam od szkicu, oraz wykonania trójwymiarowego modelu. Dobieram kolor futerka i pyszczka, zastanawiam się nad płcią, kolorystyką ubranka oraz nad atrybutami i charakterem misia. Znaczący wpływ na ostateczny wygląd zabawki ma mój wewnętrzny nastrój i humor, czasem panująca pora roku, pogoda, chęć wypróbowania czegoś nowego oraz doświadczenie wyniesione z reakcji, jaką wywołały wśród dzieci wykonane dotychczas pluszaki.

Chcesz wiedzieć więcej o Zapomnianych Zabawkach?

Kliknij!
bądź w kontakcie

Znajdziesz nas tutaj:

bądź na bieżąco
Zamów Newsletter
A powiadomienia o aktualnościach otrzymasz na maila!